Aby włosy długo nam służyły trzeba traktować je po królewsku. Poniżej rady które pozwolą Ci się nimi cieszyć jak najdłużej.

Pamiętaj że włosy naturalne są włosami martwymi!

Zawsze nakładaj odżywkę lub maskę pielęgnacyjną. Nakładaj ją od środka po końcówki włosów, tak żeby olejki zawarte w tych produktach nie uszkadzały łączeń.

Przed umyciem włosów, rozczesz je za pomocą specjalnej szczotki do włosów przedłużonych. Staraj się myć włosy w pozycji pionowej, czubkami palców delikatnie masując skórę głowy.Mycie w pozycji pionowej pozwala nam odciążyć cebulki od ciężaru mokrych włosów. Jednak jeśli nie odczuwamy dyskomfortu podczas mycia trzymając głowę w dół to również nic złego się nie stanie.Nie zawsze przecież mamy czas ,żeby myć włosy pod prysznicem.  Do rozczesywania używaj grzebienia o szerokim rozstawie zębów. Nie trzyj włosów tylko zawiń w ręcznik , który pochłonie nadmiar wody.


Myjemy włosy delikatnie aczkolwiek stanowczo.Masujemy skórę głowy aby usunąć zanieczyszczenia.Woda powinna być ciepła, przyjemna dla nas. Nie zbyt gorąca.
Jeśli używasz suszarki to pamiętaj żeby nie była zbyt gorąca. Ważne jest aby wysuszyć dokładnie łączenia , zwłaszcza jeśli są to spoiwa keratynowe, żywiczne itp. Nie pozostawiaj ich wilgotnych bo szybciej stracą swoje właściwości.


Pamiętaj że lakiery, pianki, żele wysuszają włosy. Kiedy idziesz na plażę, pamiętaj o maksymalnej pielęgnacji włosów.Używaj kosmetyków z filtrem Po kąpieli w morzu czy basenie  umyj włosy i użyj balsamu pielęgnacyjnego .

Unikaj wystawiania włosów na słońce i wysuszania ich.Unikaj kontaktu z wodą chlorowaną lub słoną.

Trwałą  ondulację możesz wykonać tylko na włosach słowiańskich , dziewiczych. Jeśli farbujesz włosy sama używaj delikatnych tonerów ( np. Casting firmy Loreal lub podobnych produktów)  Nie rozjaśniaj ich sama . Poproś o pomoc fryzjera ( rozjaśniamy tylko włosy słowiańskie ) . Nie musisz unikać prostownicy.Pamiętaj jednak o  używaniu kosmetyków chroniących przed temperatura. Nie pozostawiaj włosów przedłużonych dłużej niż 3 miesiące bez wizyty kontrolnej.

Pamiętaj o codziennym rozdzielaniu pasm palcami. Włosy przedłużone są pozbawione naturalnej zdolności natłuszczania, dlatego należy zapewnić im natłuszczenie używając profesjonalnych kosmetyków.

Polecanymi kosmetykami do włosów naturalnych są: kosmetyki "racoon". szampon i odżywka z serii "creme of nature",  odżywka "goldwell" dla włosów extremalnie suchych, odżywka dla włosów zniszczonych "Kadus", odżywka lub maska "Kerastase" vita cement, agua oleum, ampułka z tej samej serii( nie używać szamponu). Polecam maskę Loreal absolut repair .Zwróćcie uwagę ,że polecam głownie maski i odżywki znanych firm . Szampony niestety już nie gdyż maja już zbyt bogaty skład. O ile dobrze działają na włosy o tyle niekoniecznie na łączenia. Szampon już musi być z przeznaczeniem do włosów przedłużonych np. takich firm jak Great Lengths ,Hairdreams, Hair Talk ,Racoon.Jesli używasz szamponów  dostępnych w sklepach staraj się unikać tych o perłowej konsystencji ( zawierają zbyt dużo protein i ceramidów mogących uszkodzić łączenia). Kupuj szampony przeźroczyste, łagodnie oczyszczające.

Kosmetyki dla włosów syntetycznych są te same co do włosów naturalnych. Włosy te podobnie jak naturalne uwielbiają wszelkiego rodzaju odżywki i maski. Szczególnie , te które zawierają jedwab. Polecam odżywkę i maskę  "gliss kur" z jedwabiem (seria różowa).

Moim ostatnim odkryciem , w którym się zakochałam jest OROFLUIDO firmy Rewlon. Są to olejki , które nakładam na wilgotne włosy i po wysuszeniu są jedwabiście miekkie, nie obciążone , pięknie pachnące - po prostu cudne!